15 Gün Ücretsiz Dene

MİKRO KOBİLER İÇİN CARİ HESAP NEDEN ÖNEMLİDİR?

MİKRO KOBİLER İÇİN CARİ HESAP NEDEN ÖNEMLİDİR?

Kobiler

MİKRO KOBİLER İÇİN CARİ HESAP NEDEN ÖNEMLİDİR?

Cari Hesap nedir?

 

Öncelikle sizlere cari hesabın ne olduğunu açıklamak çok daha doğru olacaktır. İşletme dediğimizde aklımıza ilk gelen şey hesap takibidir. Cari hesap, işletmenizin müşteri ve tedarikçileri arasında yapılan tüm işlemlerin toplandığı hesaba denir.

 

Cari Hesap takibi kim tarafından yapılır?

 

Cari hesap takibi yapacak kişi işletme açısından oldukça önemlidir. Hesap takibini işletme sahibi ya da işletme sahibi tarafından yetkilendirilmiş bir personel yapabilir. Bu noktada hangisinin daha verimli olacağını işletme kendisi karar vermelidir.

 

Cari Hesap takibi neden önemlidir?

 

Cari hesap, borç ve alacak şeklinde takip yapmaya imkan sağlar. Borç ve alacaklarının bilgisine sahip olmayan bir işletmenin ayakta durması olanaksızdır. Bu yüzden cari hesap takibi işletme için oldukça önemlidir. İşletmeniz yeniyken geleneksel yöntemlerle cari hesap tutmak ve takibini yapmak çok daha kolay olabilir. Fakat göz ardı edilmemesi gereken bir şey varsa o da işletmenizin gelişmesi ve büyümesidir. Bu gibi durumlarda hesaplar karmaşıklaşır ve çıkmaza girmenize neden olabilir.

 

Cari Hesap takibi nasıl yapılır?

 

İşletmenin geçmişe yönelik raporları ve belgeleri elinde tutması cari hesap takibini gerçekleştirdiği anlamına gelmez. Geçmişe ait rapor ve belgeler kadar güncel olan rapor ve belgelerinde işlenmesi ve elde tutulması gerekir. İşletme ancak bu şekilde verimli bir artış gösterebilir.

 

Cari hesap takibi yapabilmek için çeşitli yöntemler bulunur. Cari hesap defterleri üzerinde işlemler tutulabilir fakat bu ne kadar doğru olur tartışılır. Çünkü online kullanımın yaygınlaştığı dünyada hemen hemen her şey online olarak gerçekleştirilirken hala defter kaydı yapmak işletmenizin ilerlemesini engelleyebilir. Excel programı üzerinden de cari hesap takibi yapılabilir. Fakat Excel programında her bir müşterinizin veya tedarikçinizin verilerini ayrı ayrı girmek zorundasınızdır. Aynı zamanda veri girdi oranlarının artışıyla birlikte hesapların takiplerini kontrol altında tutmak zorlaşır ve karmaşıklaşır.

 

İşletmenizin zorluklarla karşı karşıya kalmaması ve online dünyaya dahil olarak kendini geliştirmesi için Workif sizin için var. Online şekilde cari hesap takibinizi Workif üzerinden yapabilirsiniz ve tek bir noktadan tüm hesap hareketlerinizi görebilirsiniz.


Similar entries

Workif ile Online Ön Muhasebe

Workif ile Online Ön Muhasebe

Bugüne kadar ön muhasebenizi ya bir defterde ya da excel ortamında tutmuştunuz. Artık Workif ile ön muhasebenizi kolaylıkla belli bir düzen içinde tutabilir, vakit kaybının ...

Why we do what we do

Why we do what we do

Tony Robbins insanların hareketleri altında yatan "görünmez güçler"den bahsediyor 

 

Türkiye'deki Yatırımcı Şirketler ve Yatırımcı Ağları

Türkiye'deki Yatırımcı Şirketler ve Yatırımcı Ağları

Bir girişimci olarak bir ürün meydana getirdiniz. Her girişimci gibi girişiminizi verimli ve kazançlı bir şekilde büyütmek öncelikli amacınız. Fakat neredeyse her girişimcinin başlangıçta yaşadığı ...

4 adımda şirketimi nasıl büyüttüm? Adım adım başlangıç hikâyesi.

4 adımda şirketimi nasıl büyüttüm? Adım adım başlangıç hikâyesi.

Geçen yıla ait ajandama kargacık burgacık yazılarla planlar, programlar, randevular sıkıştırmaktan, alacaklı gibi sürekli sağda solda defter gezdirmekten bıkmıştım. Böyle bir günün sonunda masama çöktüm ...

Okullar Yaratıcılığı Öldürüyor

Okullar Yaratıcılığı Öldürüyor

Var olan eğitim sistemindeki yanlışlıkları Ken Rabinson çok güzel ifade ediyor.