15 Gün Ücretsiz Dene

Kurum Kültürü Nasıl Oluşturulur?

Kurum Kültürü Nasıl Oluşturulur?

İş Takibi

Kurum Kültürü Nasıl Oluşturulur?

Şirketler birbirinin ürünlerini taklit edebilir, reklam çalışmalarını ya da büyüme stratejilerini benzetebilir. En büyük rakibinin değerli çalışanını transfer edebilir. Rekabet içinde bunların hepsi olabilir ancak bir firmanın kurum kültürü hiçbir şekilde taklit edilemez.

Bir personelin başka bir firmada verim gösteriyor olması aynı performansı sizde de göstereceği anlamına gelmez. Çünkü iki firmanın kurum kültürü farklı olabilir.

Ülkemizde var olan firmaların %93’ünü mikro ölçekli kobiler oluşturmaktadır. Mikro ölçekli kobileri de sınıflandırırken 1-10 çalışanı olan firmaları mikro ölçekli kobi olarak tanımlıyoruz.

Bu sebepten, çoğu firmamız patron firması olarak yoluna devam etmekte ve firma patronunun karakteri, firma kültürünü oluşturmaktadır.

Verimlilikte bu kültür ile birlikte çalışır. Personelin denetimi firma kültürünün soyut bir çıktısıdır. Çünkü firma kültürü çalışanlar arasında bir anlam yaratır ve bu durum da şirketin içerisinde otokontrol süreci doğurur.

 

Firma kültürünüz ne kadar güçlüyse, firma çalışanlarınız ortak değer üzerinde birleşir ve başarınız artar.

Yaptığınız bütçe çalışmaları, pazarlama ya da markalaşma stratejileri, satış teknikleri veya işe alım prensipleri, hepsinin yüksek oranda başarılı olması firma kültürünüze bağlıdır.


Similar entries

Kobilerin Genel Sorunları ve Çözüm Yolları

Kobilerin Genel Sorunları ve Çözüm Yolları

Ülke ekonomimizin %93’ünü mikro ölçekli kobiler oluşturmaktadır. Nicel olarak fazla olan bu işletmeler ne yazık ki nitel anlamda aynı oranda katkı sağlayamaz durumdalar. Bu durum ...

Proje ve Görev Notlarındaki Süre Nedir, Nasıl kullanılır?

Proje ve Görev Notlarındaki Süre Nedir, Nasıl kullanılır?

Workif’in proje ve görev takibi temelinde hazırlanmış bir yazılımı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Zamanla başta mikro-kobiler olmak üzere müşterilerimiz için tüm işleri tek yerden yapmalarına imkân ...

Mikro-Kobilere İşleri Yoluna Koyacak 5 Altın Tavsiye

Mikro-Kobilere İşleri Yoluna Koyacak 5 Altın Tavsiye

KOBİ tanımı nedir, açılımı nedir bunu artık hepimiz biliyoruz. Daha önceki blog yazılarımız olmak üzere Türkiye’deki işletmelerin %60’dan fazlası KOBİ olarak değerlendiriliyor.

Ülke ekonomisinin gerçek ...

İşini Büyütmek İsteyen KOBİ'lere Küçük Tavsiyeler

İşini Büyütmek İsteyen KOBİ'lere Küçük Tavsiyeler

Bu yazımızda işini büyütmeye çalışan KOBİ'lerimiz için bir tavsiyeler dizisi kaleme aldık. Gelin yakından bakalım.

İşlerini, bir işletmeyi büyütmek her patronun hayali ve temel amacı ...

Kıdem Tazminatı Nasıl Hesaplanır?

Kıdem Tazminatı Nasıl Hesaplanır?

Kıdem tazminatı sadece işveren tarafında işçiye ödenen sadece brüt maaşı değil, aynı zamanda firma tarafından verilen; yemek, yol yardımı, hediye çeki, ödül vb. de kapsar ...