15 Gün Ücretsiz Dene

İş Takibi Nasıl Olmalı?

İş Takibi Nasıl Olmalı?

İş TakibiWorkif

İş Takibi Nasıl Olmalı?

Yeni kurulan işletmeler ya da ofiste az zaman geçirip genelde dışarıda personeli bulunan mikro ölçekli kobiler için iş takibi her zaman sıkıntılı olmuştur.

Bu durum beraberinde şirket kültürünün tam oluşmamasına, iş akışlarının belirlenmemesine, görev tanımlarının netleşmemesine neden olmakta ve şirketin tam kapasitede çalışmamasına sebebiyet vermektedir. Her firmanın kendine has bir iş takibi kesinlikle vardır. Gerek ajanda, gerekse de excel üzerinden ya da sözlü olarak bir şekilde iş takibi sürdürülmektedir. Doğru iş takibini yapmak adına birkaç adımdan bahsetmek istiyorum.

  • Firmanıza her yerden ulaşın

Rekabetin fazla olduğu, dijitalleşmenin her aşamada sürdüğü bir ortamda, firmanıza her an her yerden ulaşmanız tüm verilerinize anında ulaşmanız gerekmektedir. Bu size zaman tasarrufu sağlamakla beraber, sizi dağınıklıktan da kurtarır. Şirketinize ait verilere her an ulaşmanızı sağlar. Rakiplerinizin önüne geçmeye, her an dinamik bir yapıda şirketinizi yönetmenize olanak verir.

  • Anlık olarak bildirim alın

İlk adımı tamamladıktan sonra, iş takibimizi uygulama noktasına geldik. Bu aşamada seçici olurken her yerden anlık bildirim almak ilk tercihiniz olsun. Çünkü rekabetin yüksek olduğu sektörde hızlı karar ya da aksiyon almak çok önemli. Burada özellikle satışçılarınızı, var olan projedeki aşamaları ya da görevleri takip ederken anlık bilgi almak gerekir. İş takibi sırasında diğer işler hakkında çalışanlarınızın girdiği notlar sayesinde e-posta ile bildirim alabilirsiniz.

  • Tek noktadan tüm işler hakkında bilgi alın

Müşterilerinizi, muhasebeniz, projeleriniz veya arşivinize tek noktadan ulaşın. Böylelikle bilgiye ulaşma hızınız artacak ve karar verirken tüm etkenler göz önünüzde olacak. Veri ve bilgi kaybı yaşamadan iş takibinizi sürdürebileceksiniz. Tüm işleri tek noktadan sürdürmek sadece karar almada değil, şirket içi görev tanımlarınızı netleştirmede, çalışan performansınızı ölçmede de etkili bir yöntem. İş takibinizi tek noktadan yaptıkça şirket kültürünüzün sağlamlaştığını göreceksiniz.

  • Muhasebe raporlarını atlamayın

Firmanızın can damarı, alınan tüm kararlar için ilk paramatre şirket içi raporlardır. Geçmiş dönemli kar-zarar durumunuz, açık faturalarınız, gelirleriniz, çalışan performansınız, satışlarınız, harcamalarınız vb. Mali konularda sıkılmadan size doğrudan yardımcı olacak iş takibi yaparken elinizi rahatlatacak, her an gözünüzün önünde olacak bir raporlama sistemine ihtiyacınız var. Dijital dünyada artık bu raporlar tek tuşla elinizin altında. Doğru iş takip programını seçtiğinize emin olun.


Similar entries

Online İş Takibinin Önemi

Online İş Takibinin Önemi

Özellikle mikro ölçekli kobilerin, aile şirketlerinin, 1-10 çalışanı olan firmaların ya da iş yükü yoğun olan çalışanların en büyük dertleri uzun toplantılar veya iş seyahatleridir ...

İş Hayatına Adapte Olabilmeniz İçin Workif'den Öneriler

İş Hayatına Adapte Olabilmeniz İçin Workif'den Öneriler

İş bulmak, yeni bir işe başlayacak olmak insanı heyecanlandırdığı kadar strese sokan bir durumdur. Çünkü işten çıkarma ve işsizliğin olduğu bir dönemde yaşadığımız için iş ...

Kobilerin Genel Sorunları ve Çözüm Yolları

Kobilerin Genel Sorunları ve Çözüm Yolları

Ülke ekonomimizin %93’ünü mikro ölçekli kobiler oluşturmaktadır. Nicel olarak fazla olan bu işletmeler ne yazık ki nitel anlamda aynı oranda katkı sağlayamaz durumdalar. Bu durum ...

Reklam Ajansları için Workif

Reklam Ajansları için Workif

Workif reklam ajanslarının tüm süreçlerini en iyi şekilde yönetebilecekleri bir iş takip programıdır.

Workif’i örnek bir süreç üzerinden anlatmak gerekirse.

1- MÜŞTERİNİZİ KAYDEDİN

Firmanızdan hizmet ...

Reklam Ajanslarına Özel Online Proje Takibi

Reklam Ajanslarına Özel Online Proje Takibi

Workif, yazılımın temelini oluşturan proje ve görev takibi modülüyle bir reklam ajansının yönetmeyi kolaylaştırır. Kontrol eder, iş akışını yönetir. Proje ve görevlerin takibini yapar. İşi ...